sobota, 11 marca 2017

Nasze stoisko podczas Prezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych

Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych, jak co roku, były udane i pełne atrakcji dla odwiedzających nas gimnazjalistów.
Nasze stoisko Fit Ekonomik zaprezentowało się również. Chcieliśmy pokazać, jak można samodzielnie przygotować smaczny posiłek używając tylko wartościowych produktów.Uczniowie ZSE nr 2 przygotowali kilka potraw:

1. Surowe warzywa podane z sosami typu "dip". Sosy przygotowane były na jogurtach i serwowane w trzech smakach : oliwkowym, czosnkowym i pomidorowym.


2. Owsianka z rodzynkami, ziarnami słonecznika, żurawiną i rodzynkami znikała bardzo szybko.3. Ryż naturalny podany z kawałkami pomarańczy, ananasa i kukurydzą przyprawiony kurkumą i curry również cieszył się popularnością.


4. Młodzież chętnie sięgała także po makaron razowy podany z bukietem warzyw, przyprawiony ziołami.5. A tym co przyciągało degustujących do naszego stoiska najbardziej był zapach kurczaka w przyprawach smażonego na bieżąco i równie szybko znikającego z talerza.


Uczennice i uczniowie informowali zainteresowanych o tym jak zdrowo się odżywiać, czego unikać w codziennej dziecie i rozdawali ulotki z przykładowymi przepisami na smaczne i zdrowe posiłki.

W dzisiejszych czasach młodzież bardzo interesuje się zdrowym stylem życia i każda forma przybliżania wiedzy na ten temat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
Są jeszcze tacy, którym słodycze są bardzo biskie ale nasza grupa Fit Ekonomik zrobi wszystko, żeby było ich coraz mniej 😉
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz